Fejlesztési tanácsadás, fejlesztési konzultáció
Mi az a fejlesztési tanácsadás, fejlesztési konzultáció? A fejlesztési tanácsadás/konzultáció lehet a fejlesztés elkezdése előtt, a specifikáció megírásánál, későbbi fejlesztések implementálása előtt, adatbázis tervezésnél, vagy akár fejlesztések végeztével is igénybe venni, sőt akár még kód-auditálás címszó alatt az elkészült fejlesztés mint egy minőségellenőrzéseként is igényelni.
A fejlesztési tanácsadás/konzultáció bár első felesleges kiadásnak tűnhet, relatíve kis ráfordítással komoly minőségbeli és optimalizálási problémákra világíthat rá. Pl: lassú futási idő, optimalizálatlan adatbázis, optimalizálálatlan folyamatok, indexelés hiánya, nem megfelelő implementálása bizonyos module-oknak, stb
Mikor lehet tehát szükségünk fejlesztési tanácsadásra/konzultációra?
- A specifikáció előkészítésének fázisában, akár vannak elképzeléseink, előzetes dokumentációnk, akár nincs
- Adatbázis teljes vagy részleges tervezésére
- A fejlesztések tervezésekor külső auditáló pozícióra
- Utólagos rész vagy teljes fejlesztési egységek felülvizsgálatára
- Elkészült fejlesztések auditálására
Fejlesztési tanácsadást a fejlesztés előtt, közben vagy akár után is érdemes lehet igénybe venni, mindegyik esetben vannak előnyei akülső szakember bevonásának. Amennyiben a fejlesztés előkészítési szakaszában vonja be, megkímélheti magát olyan folyamatok rossz megfogalmazásától, ami esetleg a fejlesztőket, és így az ön befektetését és alkalmazását is rossz irányba viszi. Abban az esetben ha folyamatában, akár bizonyos fejlesztések felülvizsgálatára von be szakembert, úgy a még ki nem bukott hiányosságokra, és kódminőség-beli problémákra tudunk a fejlesztés haladtával rávilágítani, illetve optimalizálási javaslatokat tehetünk rá mind szerkezeti mind architektúrális értelemben. Utólagos auditálással/konzultációnál a már meglévő termék/fejlesztés hibáira, gyengepontjaira, illetve az esetleges fejlesztések implementálásának illetve megvalósítási módjainak hiányosságaira tudunk rávilágítani.
Pár órás felülvizsgálattal/audittal hónapok munkáját előzheti meg, mivel egy például lassú, optimalizálátlan weboldalt a keresőmotorok is hátrább sorolnak. Ön megpróbálhatja tartalommal, és odafigyeléssel felhozni weboldalát a keresőmotorokban bizonyos kifejezésekre, ha a weboldala technikailag nem éri el a keresőmotorok számára szükséges "pontszámot".
Itt jövünk mi a képbe: Ön szól nekünk, átadja / hozzáférést biztosít a kódbázishoz, amiből mi összegyűjtjük önnek milyen problémákat találtunk, amiket orvosolni kellene, vagy pedig örömteli visszajelzést adunk, hogy a felülvizsgálni kívánt weboldal/webalkalmazás/alkalmazás forráskódja jó minőségű és optimalizált.
Ha azonban probléma adódik a felülvizsgált kódbázissal, konkrét listával mehet a fejlesztési céghez (vagy adott esetben minket is megbízhat) hogy a szükséges optimalizálási munkák elvégzése mihamarabb történjen meg.